Polskie Towarzystwo Mieszkaniowe Oddział w Lublinie przystąpiło do organizacji V edycji Konkursu o Kryształową Cegłę, który doskonale inspiruje regionalne środowisko inwestorskie i budowlane do dbałości o jakość i funkcjonalność nowo wybudowanych, modernizowanych i rewitalizowanych zasobów budowlanych. Promujemy i dokumentujemy rozwój regionalnego budownictwa. Nasze działania przyczyniają się do poprawy jakości i estetyki budowli a także służą przywracaniu miastom ich dawnej świetności dla zachowania dziedzictwa kulturowego. Konkurs uzyskał wysoką rangę w regionalnym środowisku budowlanym, jest największym przeglądem inwestycji budowlanych zarówno w naszym regionie jak i całej wschodniej Polsce i na stałe wpisał się do kalendarza znaczących wydarzeń Lubelszczyzny.
Konkurs jest największym przeglądem inwestycji budowlanych zarówno w naszym regionie jak i całej wschodniej Polsce i na stałe wpisał się do kalendarza znaczących wydarzeń Lubelszczyzny.
Zainteresowanie Konkursem oraz rosnący z roku na rok prestiż przyznawanej nagrody, w postaci Kryształowej Cegły i rozszerzenie IV konkursu na obszar Ukrainy i Białorusi, czyli jego umiędzynarodowienie, przerosło najśmielsze oczekiwania. Jesteśmy usatysfakcjonowani z napływających gratulacji i wyrazów uznania dotyczących trafności koncepcji i formuły, organizacji a także kreowania pro unijnego znaczenia naszej nagrody jako wyrafinowanego działania marketingowego w sferze aktywności wszystkich regionalnych sił gospodarczych i administracyjnych Województwa Lubelskiego, Obwodu Wołyńskiego i Lwowskiego na Ukrainie oraz Obwodu Brzeskiego na Białorusi. Nadanie Kryształowej Cegle rangi regionalnej nagrody europejskiej jest właściwe wobec misji aktualnych wyzwań dla wszystkich sił społecznych i politycznych Euroregionu.
Tegoroczna edycja obejmie swoim zasięgiem Województwo Lubelskie, Obwód Wołyński i Lwowski na Ukrainie oraz Obwód Brzeski na Białorusi.
Patronat honorowy nad poprzednią edycją Konkursu sprawowali: Pani Danuta Hübner Komisarz Unii Europejskiej ds. Regionów, Krzysztof Opawski - Minister Infrastruktury, Konsul Republiki Białoruś, Konsul Generalny Ukrainy w Lublinie, Wojewoda Lubelski, Marszałek Województwa Lubelskiego, Przewodniczący Lwowskiej Rady Obwodowej, Prezydenci Miast: Lublina, Chełma, Białej Podlaskiej i Zamościa oraz Leonid Lemieszewski - Związek Transgraniczny "Euroregion Bug". Patronat medialny objęły: Telewizja Polska S.A. Oddział w Lublinie, Gazeta Wyborcza, Dziennik Wschodni, Kurier Lubelski, Panorama Lubelska, Tygodnik Chełmski "Kresy", Tygodnik Zamojski oraz Słowo Podlasia z Białej Podlaskiej.
Zgłoszone do konkursu obiekty wraz z opisem i dokumentacją zdjęciową zaprezentujemy w specjalnie wydanym wielojęzycznym katalogu konkursowym umożliwiającym szeroką promocję dokonań inwestycyjnych ich autorów. W wydawnictwie tym zostaną zamieszczone również materiały promocyjne i reklamowe Inwestorów, Sponsorów oraz innych firm i instytucji.
Udział w konkursie jest najlepiej liczącą się referencją, znakomitą i najefektowniejszą formą do zaprezentowania dotychczasowych osiągnięć Inwestora, przedstawienia własnego pozytywnego wizerunku, co w efekcie zwiększy wiarygodność, a w perspektywie umocni pozycję na rynku Euregionu.
Organizacją przedsięwzięcia zajmuje się ponownie Polskie Towarzystwo Mieszkaniowe Oddział w Lublinie. Konkursem kieruje Komitet Organizacyjny, który powoła Kapitułę.
W Uroczystej Gali podsumowującej IV edycję konkursu uczestniczyło ok. 600 osób, w tym przedstawiciele władz rządowych i samorządowych z Polski i Ukrainy.
Wręczenie prestiżowych nagród i wyróżnień nastąpi podczas Uroczystej Gali, która odbędzie się w IV kwartale 2005 roku w Lublinie. Jednocześnie informujemy, że Konkurs będzie nagłaśniany zarówno w mediach lokalnych, jak i krajowych oraz Ukrainy i Białorusi.
Zachęcamy Państwa do wzięcia udziału w Konkursie, zapoznania się z jego regulaminem i przesłania wypełnionych załączników.
Cel konkursu
- Wdrażanie prorozwojowej polityki mieszkaniowej i budowlanej na rzecz Euroregionu w wymiarze twórczego wykorzystania wiedzy architektów, konstruktorów i kadry inżynieryjno-technicznej z ich znajomością nowoczesnych technologii i materiałów budowlanych
Podniesienie jakości przestrzeni zabudowy, wprowadzanie nowych myśli w kształtowaniu ładu i porządku urbanistycznego oraz architektonicznego
- Promowanie znaczenia architektury, inicjatyw; w odzyskaniu i renowacji zasobów budowlanych
- Podnoszenie standardu obiektów mieszkalnych i użyteczności publicznej z zachowaniem zabytkowej zabudowy-istotnych dla stanu dziedzictwa kulturowego i historycznego
- Wspieranie i popularyzacja inicjatyw na rzecz rewitalizacji, modernizacji i adaptacji do współczesnych potrzeb obiektów zabytkowych poprzemysłowych
- Wyłanianie wyróżniających się pod względem architektonicznym i funkcjonalnym obiektów zgłoszonych do konkursu i nagrodzenie ich realizatorów ( inwestor, biuro projektowe i wykonawca )
- Doskonalenie wizerunku, wzmacnianie konkurencyjności i wyrazistego oblicza Lubelskiego i Euroregionu Bug przez promowanie działań uczestników procesu inwestycyjnego zmierzających do repozycjonowania województwa w rankingu regionów europejskich, a w konsekwencji marki budownictwa
|
|